Kategoria

Porady na czasie


sie 23 2007 Sylwester- strach pupila
Komentarze: 0

Jak pomóc psu który boi się świątecznej strzelaniny

Problem przerażonych strzałami i wybuchami petard psów powraca zawsze w okresie różnych świąt , a takźe w czasie burzy . Psy bardzo często uciekają z domów lub zrywają smycz na spacerze casem znajdują się potem poranione lub znikają na zawsze.

Jak temu zaradzić a przynajmniej trochę uspokoić psa?

Czasami wystarcza zamknięcie psa w pomieszczeniu i włączenie np : radia żeby nasz pupil nie został zatakowany nagłym głośnym dźwiękiem (jeźeli pies reaguje silnym podnieceniem w pomieszczeniu nie powinno być okien lub innych oszklonych powierzchni) nie wychodzimy z psem na długie spacery i raczej nie puszczamy wolno. Jeżeli jednak pies dostaje napadu szału i próbuje np. uciekać gdziekolwiek przed siebie lub reaguje agresją należy rozważyć wizytę u weterynarza który spróbuje dobrać odpowiedni preparat dla naszego zwierzaka bo to może uratować nawet jego życie lub zdrowie a nam zaoszczędzi dużych wydatków..

Preparaty na bazie ziołowej takie jak np. Stresnal pomagają w niektórych przypadkach aczkolwiek działają łagodnie nie powodując objawów niezborności lub zataczania się psa , inne preparaty takie jak Relanimal , Trankwilina, pochodne promazyny, czy hydroxyzyna mogą powodować w dawkach silnie uspokajających sen lub niezborność ruchową u psa ( pies zatacza się lub nie może utrzymać się na nogach ) jest to działanie uboczne ale w przypadkach bardzo silnej reakcji lękowej wręcz pożądane jest wprowadzenie psa w stan bardzo głębokiego uspokojenia . Niebezpieczne może być podawanie środków przeznaczonych dla ludzi bez konsultacji z lekarzem weterynarii ze względu na inną tolerancję na leki u psów , jeżeli dawka będzie zbyt mała to wręcz zadziała odwrotnie wprowadzając zwierzę w stan nadmiernego pobudzenia, z drugiej strony przekroczenie dawki może być niebezpieczne dla zdrowia psa.

Pamiętajcie Państwo zawsze skonsultujcie się z weterynarzem przed podaniem leku.

sie 23 2007 Co począć ze zwierzakiem w czasie wakacji...
Komentarze: 0

Co począć ze zwierzakiem w czasie wakacji?.

 Na pewno nie wywozimy pupila poza miasto do lasu i nie zostawiamy go tam na łaskę losu. Niestety bardzo dużą ilość zwierząt, które były pewnie maskotką domu, dziecka, czy kogoś z rodziny w okresie wakacji wyrzuca się z jadącego samochodu lub autobusu, wiele zwierząt jest w skrajnych przypadkach wiązanych do drzewa drutem lub sznurem (lepiej pies ma szansę na uratowanie życia, jeżeli się odgryzie).

Przepraszam za taki wstęp, ale niestety w ciągu kilku lat praktyki w miejscu, z którego widać pałac kultury jak jest ładna pogoda zdarzało mi się wyciągać wrośnięte w ciało psa kolczatki czy druty amputować kończyny, za które psy były wiązane do drzewa, o leczeniu zdartych opuszek czy urazów spowodowanych potrąceniami w trakcie pogoni za samochodem nie wspomnę. Można przecież, jeżeli mamy psa czy kota zabrać go na wakacje wiele hoteli, domów wczasowych czy kempingów pozwala na przyjazd z zwierzakiem.
Warunkiem jest to, że pies czy kot musi byćłagodny i posłuszny a to zależy od naszego wyboru i wychowania zwierzaka przez nas.

  Pamiętajcie! Dziecko można mieć przez przypadek, ale zwierzaka w domu trzeba trzy razy przemyśleć.


Teraz koniec morałów, parę adresów pensjonatów dla zwierząt z okolicy Warszawy, jeżeli macie jakieś uwagi lub znacie więcej adresów to przysyłajcie.

Pensjonat Raj Otrębusy ul. Poranna 7, tel. 758-59-02

Weekend Chadok Otrębusy ul. Sadowa 5, tel. 758-56-33

Pensjonat dla zwierząt â "Syriusz" Kanie k. Pruszkowa 758-59-86

Hotel dla psówâ "Azor" Kuleszówka k. Lesznowoli tel. 757-29-64

Pensjonatâ "Yoko" Warszawa ul. Poborzańska 4 tel. 811-30-06

Złotokłos koło Piaseczna Ul. Zawadzka 8 tel. 0-601-23-49-92

Pensjonat dla zwierząt  Łady 2 tel.720-48-43

sie 23 2007 Agresywny pies$1 Moje rozwiązanie.
Komentarze: 0
Jeżeli pies jest agresywny, nadpobudliwy, próbuje dominować w domu kastracja jest wyjściem, bowiem w większości przypadków w ten zabieg eliminuje a na pewno zmniejsza w dużym stopniu zachowania mające na celu dominację nad sforą, którą w tym przypadku jest Twoja rodzina. Jednak błąd niestety tkwi prawdopodobnie w wychowaniu psa, bo czym skorupka za młodu itd. Teraz trzeba będzie również spróbować naprawić błędy w wychowaniu a mianowicie należy bardzo stanowczo, ale nie nagle zmienić hierarchie w rodzinie i w niedługim okresie czasu przesunąć Mikiego na sam dół drabiny ważności.

Zabieg kastracji jest też bardzo pożądany, jeżeli pies ucieka z domu. Wiele psów mieszkających w domkach jednorodzinnych po takich eskapadach mających podłoże seksualne lub też związany z atawistycznym zwyczajem tworzenia rewiru na terenie, którego chce być samcem dominującym. Ten ostatni zwyczaj wiąże się z częstymi wizytami u lekarza weterynarii i nie ukrywajmy sporymi wydatkami na leczenie pogryzionego lub np. powypadkowego psa.

W wieku powyżej 6 lat psy mogą i często zapadają na schorzenia związane z prostatą,począwszy od prostego przerostu a na nowotworach prostaty kończąc, kastracja w większości przypadków zapobiega wystąpieniu tych schorzeń.

U kocurów do tych problemów o podłożu seksualnym dochodzi przykry zwyczaj znaczenia terenu tzn. znaczenia wszystkiego, co tylko się da moczem o bardzo silnym i trudnym do usunięcia zapachu. Niezależnie od gatunku drogą seksualnych kontaktów przenosić się mogą różne często bardzo przykre choroby szczególnie dużo jest ich u kotów i tak np. białaczka kotów, FIV, czyli koci AIDS.